Klímacsúcs: megvan a megállapodás, a gazdag országok kompenzációt fizethetnek a klímaváltozás miatt
Bár a pontos összegeket még nem tudni, a fejlődő országoknak évente több százmilliárd dolláros káruk származhat a klímaváltozás miatt.
Bár a pontos összegeket még nem tudni, a fejlődő országoknak évente több százmilliárd dolláros káruk származhat a klímaváltozás miatt.
Átfogó kutatás készült a hazai mikro- és kisvállalkozások működési módszereiről és arról, mennyire tartják szem előtt a környezet védelmét.
Az évgyűrűk elemzése hozzásegíthet bennünket ahhoz, hogy tanuljunk a történelemből - mutat rá Anne Sverdrup-Thygeson Az élet szövete című könyvében. Részlet.
Arról indul konzultáció, hogy visszatérjünk-e az évekkel ezelőtti rendszerhez.
Elégedetlenek a környezetvédők a COP27 zárónyilatkozatának tervezetével.
Az éghajlatváltozás okozta károk és a fejlődő országok kártérítési igénye kapott központi szerepet az egyiptomi klímacsúcson.
59 ország közül az 50. helyre rangsoroltak minket az ENSZ 27. klímacsúcsán.
Ahogyan létezik gyógyszeripar, autóipar és bankszektor, politikaipar is létezik. Talán ez az egyik legpusztítóbb iparág a világon, amely a viszályt szítja, abból él, és kizárólag önmagát szolgálja. Részlet a Regeneráció című könyvből.
Virágoznak a bokrok, darazsak döngenek és pillangók nyitogatják szárnyukat még ősszel is a Gellért-hegy tövében. Képek fotósunktól, aki a közel 130 éve eredeti épségében megmaradt Budai Arborétumban járt ezen a szép, napos, őszi délutánon.
Vajon miért tetszik nekünk annyira a jól fésült, ember alkotta természet néhány típusa, például a pázsit, és hogyan befolyásolják biológiai ismereteink a csúffal és a széppel kapcsolatos nézeteinket? - teszi fel a kérdést Anne Sverdrup-Thygeson rovartani tudós. Részlet Az élet szövete című könyvből.
A nemzeti park őrei fedezték fel, hogy mekkorát zsugorodott a gleccser.
Miközben úgy tűnik, a fogadkozások ellenére sem sikerül kellő mértékben lelassítani a Föld felmelegedését, sok ország, köztük európaiak is, a legnagyobb szennyezést okozó szenet kezdte el ismét bányászni – Magyarországnak is vannak ilyen tervei. Az egyiptomi klímakonferencia másik fontos témája, hogy milyen szerepet vállaljanak a klímavédelemben a globális környezetszennyezésért leginkább felelős fejlett államok. Az EUrologus az EU-s törekvéseket és célokat járta körbe.
Ilyen apróságok derülnek ki az ENSZ környezetvédelmi világkonferenciáján, melyet Egyiptomban tartanak.
Egy mocsárkedvelő védett apróság, egy ízletes, de ritkán fogyasztott, illetve egy jóformán csak a Dunára jellemző halfaj közül kerül ki a 2023-as év hala. Már lehet szavazni róluk a Magyar Haltani Társaság honlapján.
Közlekedő emberek, nem pedig biciklisek, rolleresek vagy autósok vannak – vallja Halász Áron fenntartható közlekedési szakértő, aki a kerékpáros aktivizmustól jutott odáig, hogy már nem elsősorban biciklisnek tartja magát, és az autóellenességet is elmaradott álláspontnak tekinti. A fenntartható város koncepciójának megvalósításán dolgozó szakember többek között az élhető város ismérveiről, a körúti bringasávról, a Lánchídról és a pesti alsó rakpart átalakításáról is beszél TEDx-videósorozatunk ötödik részében.
Bedőlt Ausztrália egyik jelentős műanyag-újrahasznosító programja, miután kiderült, a hulladékot nem dolgozták fel, hanem raktárakban áll. Több százezer tonnáról van szó. Az érintett cég szerint csak átmenetileg, amíg feldolgozópartnereiknél megoldódnak a problémák.
A magyar kormány egyelőre nem használja ki az energiaválságot a klímavédelmi célok gyorsabb elérésére, helyette inkább önti a pénzt az atomenergiába és a szénbe – olvasható az e heti HVG-ben.
Megvalósult egy klasszikus rajzfilmes pillanat, bár a valóságban valamivel undorítóbb, ahogy a szétszakított piton gyomrából kihámozzák az ép aligátort.
Az ok gyaníthatóan nem a paradicsomlével leöntött Van Gogh-kép előtti tisztelgés volt, hanem inkább a mű üzenete.
Harminc fok feletti hőmérséklet, húsz fok feletti éjszakák, minden korábbinál magasabb átlaghőmérséklet – így nézett ki Európában az október időjárása.